Konkurs

ZASADY KONKURSU

Głównym celem konkursu jest umożliwienie młodzieży realizacji własnych pomysłów w zakresie innowacyjnych rozwiązań technicznych. Udział w konkursie polega na opracowaniu nowego lub modyfikację istniejącego projektu technicznego. Będący przedmiotem konkursu pomysł może dotyczyć wszelkich obszarów życia, niekoniecznie związanych z profilem szkoły.

W konkursie mogą wziąć udział grupy uczniów (min. 4-osobowe) szkół kształcenia zawodowego (zasadnicze szkoły zawodowe oraz technika) znajdujących się na terenie Warszawy.

Konkurs jest dwuetapowy:

W pierwszym etapie uczniowie nadsyłają pisemne zgłoszenia zawierające opis projektu. Jury przyznaje 15 wyróżnień w kwocie do 1700 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie przygotowania modelu, prototypu lub prezentacji zgłoszonego pomysłu.

W drugim etapie wyróżnione grupy uczniów prezentują model/prototyp swoich pomysłów podczas spotkania z jury. Następnie jury wyłania zwycięzców przyznając trzy nagrody w wysokości do 4 400 zł dla grupy uczniów.

Organizator konkursu może podjąć decyzję o zmianie struktury nagród i wyróżnień przy jednoczesnym zachowaniu sumy kwot przeznaczonych na ten cel.

Wyboru nagrodzonych projektów dokona jury konkursowe w oparciu o następujące kryteria:

- racjonalność pomysłu (odpowiada na rzeczywiste zapotrzebowanie),

- możliwość upowszechnienia projektu,

- przystępność i atrakcyjność sposobu opisu i prezentacji projektu.

Dodatkowe punkty otrzymają grupy uczniów, którzy brali udział w zajęciach w ramach programu „Life Skills – trening kompetencji społecznych”.

W skład jury wejdą przedstawiciele pracodawców, przedsiębiorców oraz osób odpowiedzialnych za edukację zawodową.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 17 grudnia 2013 r. przesłać zgłoszenie projektu według załączonego formularza (formularz jest do pobrania na stronie Fundacji: www.pcyf.org.pl/innowacje).

Zgłoszenie należy przesłać w wersji elektronicznej na adres: s.piwowarczyk@pcyf.org.pl lub pocztą na adres: Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, ul. Kredytowa 6/20; 00-062 Warszawa

Do 20 grudnia 2013 r. jury ogłosi listę wyróżnionych. Ogłoszenie laureatów drugiej edycji konkursu i wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas gali finałowej konkursu w dniu 11 lutego 2014 r.

Osoby zainteresowane zgłaszają się do Pana Grzegorza Sobczuka lub Norberta Wozicha w sali 256.