Konkurs "100 pomysłów na 100-lecie Niepodległości "

Przed nami 99 rocznica odzyskania Niepodległości. Będą akademie, koncerty, maratony, pokazy wojskowe itp. Ale długimi krokami zbliża się 2018 rok i kolejna, naprawdę okrągła rocznica. W związku z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę ogłaszamy konkurs. Główne założenie konkursu:

• Zaproponujcie jedno wydarzenie lub cykl wydarzeń/spotkań o dowolnym charakterze (sport, sztuka, turystyka, konkursy) – w jaki chcielibyście uczcić to wielkie święto.
  • W zgłoszeniach należy zaproponować tytuł wydarzenia i krótki zarys Waszej propozycji (na czym ma polegać, z czego się składać, podać czas trwania, napisać jaki będzie finał wydarzenia) - można opracowywać pomysły indywidualnie lub w grupach dwu- lub trzyosobowych.
  • Teren – możemy świętować w szkole ale także poza jej murami – więc dzielnica Wola, Warszawa (a może dalej?) – liczy się kreatywność i innowacja.
  • Czas – działania rocznicowe mogą trwać jeden dzień lub rozgrywać się przeciągu kilkunastu tygodni. Możemy nawet zacząć już w II semestrze bieżącego roku szkolnego.
  • Data graniczna to oczywiście 11 listopada 2018 roku.
  • Termin wysyłania propozycji konkursowych – do 31 października 2017 r (aby spryciarze nie korzystali z tegorocznych uroczystości).
  • Propozycje przesyłać prosimy na adres konkurs@kasprzak.edu.pl
  • Nagrody: na podium oceny z historii/historii i społeczeństwa: 6, 6-, 5+ (waga ocen to co najmniej praca semestralna) oraz nagrody - niespodzianki.

Naprawdę warto wziąć udział. Może to Twój pomysł będzie realizowany. Serdecznie zapraszamy – także na ewentualne konsultacje.

Nauczyciele historii /i społeczeństwa.