Konkurs IT i Cyberbezpieczeństwo

Zapraszamy do udziału w Konkursie IT i Cyberbezpieczeństwo. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących etapach:

Etap szkolny – w formie testu pisemnego w dniu 20 kwietnia br. o godz. 12:00.

Etap szkolny składa się z testu zawierającego pytania typu zamkniętego z różnymi wagami za odpowiedź, w tym niektóre pytania mają punktację ujemną za złą odpowiedź, co jest jasno określone na karcie testowej. Etap ten trwa maksymalnie 60 minut od momentu rozdania testu oraz  zapoznania się z instrukcją wypełniania testu.

Zgłoszenia  do tego etapu szkolnego przyjmuje prof. Mariusz Rasz, s 246 do dnia 19 kwietnia br. W okresie przerwy świątecznej chęć uczestnictwa można przesłać na adres poczty elektronicznej mariusz.rasz@kasprzak.edu.pl

Etap finałowy (dnia 23.05.2017 r.) – zostaną do niego zaproszone 64 osoby z całej Polski z najwyższymi wynikami z etapu szkolnego.
Zwycięzcy zostaną nagrodzeni wartościowymi nagrodami o łącznej wartości ponad 30 000 PLN podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej oraz zaproszeni wraz ze swoimi nauczycielami na bezpłatną dwudniową wizytę w Warszawie, podczas której odwiedzą wybrane ministerstwa, instytucje i firmy związane z obszarem IT i cyberbezpieczeństwem.

Zakres tematyczny konkursu.

• Znajomość zagadnień z zakresu sieci komputerowych i bezpieczeństwa systemów komputerowych (w tym adresy IPv4 i IPv6 i topologie).
  • Znajomość podstaw działania systemów typu Unix i podstawowe polecenia.
  • Znajomość podstaw baz danych.
  • Ogólna wiedza z zakresu dostępnych systemów CMS i systemów do tworzenia forum internetowego.
  • Znajomość konwersji systemów liczbowych (BIN, OCT, DEC, HEX).
  • Znajomość przedrostków wielokrotności jednostek używanych w informatyce do określenia ilości informacji lub wielkości pamięci.
  • Znajomość mobilnych systemów operacyjnych.
  • Znajomość formatów graficznych i muzycznych.
  • Znajomość podstawowych poleceń MS EXCEL.
  • Znajomość informacji dotyczących domen internetowych.
  • Znajomość magistrali systemowych i złącz komputerowych.
  • Znajomość standardów internetowych i organizacji stanowiących je.
  • Znajomość podstawowych narzędzi systemu Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10.
  • Znajomość podstaw działania telefonii komórkowej.
  • Znajomość podstawowych systemów szyfrowania.
  • Znajomość innych zagadnień związanych z szeroko pojętym IT.
  • Znajomości zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem.