Lekcja historii w muzeum Rakowiecka 37

Dnia 11 października 2017 roku klasa 4E, pod opieką pana Norberta Beznosika, zwiedziła Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ulicy Rakowieckiej 37. Muzeum powstało w tym roku, otwarto je 1 marca 2017 roku. Jeszcze w stycznia 2017 roku przetrzymywano tu aresztowanych (których cele też można było zwiedzić).
Naszymi przewodnikami byli: doktor major Dariusz Fudali oraz porucznik Piotr Sękowski, którzy w ciekawy i niekonwencjonalny sposób przedstawili ponad 100-letnią historię więzienia. Przekazali także dużo informacji o więzionych na Rakowieckiej patriotach polskich w okresie stalinowskiego terroru. Uczniowie mogli zobaczyć celę, w której więziono rotmistrza Witolda Pileckiego, odwiedzić miejsca, w których komuniści mordowali polskich działaczy niepodległościowych a także dowiedzieć się co w slangu więźniów politycznych oznacza "pałac cudów" czy "proces kiblowy".
Uczniom klasy 4e należy się pochwała za zorganizowanie wycieczki oraz wzorowe zachowanie podczas zwiedzania miejsca martyrologii, jakim dla narodu polskiego jest Muzeum przy Rakowieckiej 37.