MARCINKI A. D. 2017

W piątek 13 października swoje święto obchodzili nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Aleksandra Pastuszka -  w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała pedagogom i wszystkim pracownikom szkoły, za starania związane z przekazywaniem wiedzy, kształtowaniem umiejętności i wychowaniem. Była to również wspaniała okazja do wręczenia nagród - statuetek Marcinków - tradycyjnych wyróżnień dla  naszych wyjątkowych nauczycieli.

Akademię rozpoczęli Mateusz Szulc i Piotr Zandecki, przedstawiając historię powstania Komisji Edukacji Narodowej na tle przełomowych wydarzeń epoki.

Centralną część uroczystości stanowiła gala wręczenia Marcinków.  Prowadzący i zapowiadający: Aleksandra Pastuszka i Patryk Golba w krótkich, humorystycznych scenkach prezentowali nominowanych i laureatów. W tym roku szkolnym nauczyciele typowani byli w trzynastu nowych kategoriach. Oto zwycięzcy:

 1. Złoty Nadajnik  – pan dyrektor Krzysztof Ślusarczyk
 2. Strzelec Wyborowy – pani wicedyrektor Dorota Benbenkowska
 3. Złoty Pudzian – pan wicedyrektor Maciej Zawadzki
 4. Gejzer Entuzjazmu – pan prof. Maciej Ilcewicz
 5. Złoty Prostownik – pani prof. Agnieszka Dyńska
 6. Mistrz Prezentacji – pan prof. Marcin Gołębiecki
 7. Złoty Omnibus – pan prof. Andrzej Kowalczyk oraz pan prof. Grzegorz Kowalczyk
 8. Wykładowca o Dużej Mocy Kinetyczno-Potencjalnej – pan prof. Michał Dłuski
 9. Nauczyciel „do rany przyłóż” – pan prof. Adrian Opiłowski
 10. Wolny Elektron – pan prof. Krzysztof Wasilewski
 11. Pogromca Nieuków – pani prof. Ewa Bogucka
 12. Diamentowy Opornik – pani prof. Beata Pytlarczyk
 13. Weteran Kasprzaka – pan prof. Andrzej Dmoch

Poza konkurencją Marcinka 2017 za pomoc i wsparcie otrzymała pani Barbara Mróz - przewodnicząca Rady Rodziców. Zwieńczeniem uroczystości był występ artystyczny uczniów klasy 4 A/B z udziałem naszej, niewątpliwie utalentowanej wokalnie, pani profesor Marty Gugały. Nagrodzonym nauczycielom GRATULUJEMY, a wszystkim  zaangażowanym w przygotowanie uroczystości serdecznie DZIĘKUJEMY!