Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

W dniu 27 lutego w uczniowie klasy 2f i 4g brali udział w spotkaniu poświęconym tematyce "Żołnierzy Wyklętych". Zajęcia prowadził pan Jan Nałęcz, rekonstruktor i twórca grupy REKO zajmującej się "odtwarzaniem historii". Uczniowie uzyskali wiele informacji na temat działalności, walk, uzbrojenia i umundurowania oddziałów walczących z komunistami, określanych także jako "druga partyzantka". Ponadto w dniu 1 marca nasi uczniowie brali udział w rozgrywanej na Woli w grze terenowej poświęconej "Żołnierzom Wyklętym".

1 marca w okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” została wyemitowana przez szkolny radiowęzeł audycja prezentująca sylwetki żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR po II wojnie światowej. Uczniowie klas pierwszych wykonali plakaty poświęcone rocznicy i stworzyli wystawę z wyróżnionych prac.