Staże zagraniczne w Irlandii

Dnia 14 stycznia 2018 roku w ramach projektu „Zwiększenie szans na podjęcie pracy w zawodzie technik informatyk dla uczniów Zespołu Szkół nr 36 w Warszawie”, nr projektu: 2016-1-PL01-KA102-023996, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), grupa 16 uczniów i 2 opiekunów udała się w podróż do Irlandii w celu odbycia praktyk w lokalnych firmach irlandzkich powiązanych z działalnością w dziedzinie IT.

Następnego dnia, uczniowie wspólnie z opiekunami wybrali się do siedziby firmy Your International Training, która jest partnerem projektu. Uczestnicy wzięli udział w wykładzie na temat kultury, zwyczajów i zasad panujących w Irlandii.

Uczniowie odwiedzili miejsca praktyk jeszcze tego samego dnia, mając przy tym okazję zapoznać się z miejscem pracy, jej charakterystyką oraz poznać zasady bezpieczeństwa i funkcjonowania poszczególnego przedsiębiorstwa. Po pierwszym tygodniu pobytu, uczniowie są wyraźnie zadowoleni i usatysfakcjonowani pracą jaką wykonują w miejscu praktyk, co motywuje ich do dalszego postępu w wykonywanej pracy.

Po tygodniu praktyk, uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w programie kulturalno-krajoznawczym. W sobotę (20 stycznia 2018 r.) wybrali się oni do Parku Narodowego Killarney w hrabstwie Kerry, gdzie odwiedzili miejscowe muzeum, udali się na wodospad oraz zwiedzili ruiny klasztoru. W niedzielę uczestnicy projektu wybrali się do miasta Cork. Pierwszym celem wycieczki był University Cork College, największy uniwersytet zaraz po uniwersytecie w Dublinie. Kolejną atrakcją było zabytkowe więzienie Cork City Gaol. Miejscem kończącym program w pierwszym tygodniu pobytu był Elizabeth Fort, czyli najważniejszy punkt obronny miasta Cork.