Szkolny konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim i Batalionie „Kiliński”

W dniu 5 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Warszawskim i Batalionie "Kiliński”. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas pierwszych. Odpowiadali na pytania dotyczące najważniejszych wydarzeń z okresu powstania warszawskiego oraz działań batalionu „Kiliński” pod dowództwem rtm. H. Leliwy - Roycewicza. Konkurs podsumował spotkania uczniów klas pierwszych z kombatantami batalionu „Kiliński”, które odbywały się w budynku PAST-y przy ul. Zielnej 39. Budynek, istotny z punktu działań strategicznych, został zdobyty przez batalion „Kiliński” 20 sierpnia 1944 r.
W konkursie zwyciężył Piotr Zienkiewicz z klasy IF, II miejsce zajął Piotr Iszczuk z klasy IC, a III miejsce ex aequo zajęli: Jakub Kuczyński z klasy I G i Adrian Kołakowski z klasy IC. Zwycięzcom gratulujemy!!!!