Wyniki konkursów języka angielskiego

1.W dniu 7 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole I etap konkursu języka angielskiego English Contest 2018 zorganizowany przez Zespół Szkół Fototechnicznych dla uczniów uczęszczających do techników. Przystąpiło do niego 101 uczniów naszej szkoły.
Trzy osoby z największą liczbą punktów wzięły udział w II etapie konkursu (w dniu 11 kwietnia 2018 r. już w siedzibie Zespołu Szkół Fototechnicznych). Są to uczniowie klas pierwszych:
1. Kacper Mińkowski - 71 pkt. tj. 85% punktów możliwych do uzyskania.
2. Adam Bagiński - 63 pkt. 75%
3. Jakub Jabłoński - 62 pkt. 74%
Kacper Mińkowski zajął II miejsce oraz wyróżnienie za znajomość realiów kulturowych. Gratulujemy!


2. W dniu 14 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole I etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Operation 2018 zorganizowany przez Wyższą Szkołę Turystyki i Języków Obcych w Warszawie . Przystąpiło do niego 12 uczniów klas czwartych naszej szkoły. Czterech uczniów z największą liczbą punktów wzięło udział w II etapie konkursu otrzymując certyfikat na poziomie B2 wg ESOKJ. Są to
Sebastian Piórecki 36 pkt
Maciej Czaplicki 30 pkt
Michał Waśkiewicz 29 pkt
Michał Walkiewicz 30,5pkt
Gratulujemy!


3. W dniu 5 kwietnia 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Be Smart Be Cool, Be Best AT School” organizowanym przez ZS Samochodowych. W pierwszym etapie na terenie naszej szkoły udział wzięło 36 uczniów, spośród których do drugiego etapu zakwalifikowało się czterech:
1. Adrian Zdunek - 46 pkt.
2. Kacper Mińkowski- 45 pkt.
3. Jakub Jabłoński- 45 pkt
4. Jan Gurba- 45 pkt
W drugim etapie, polegającym na prezentacji w języku angielskim, projektu multimedialnego na temat „My Hobby – My Passion”, nasi uczniowie zdobyli :
1. Pierwsze miejsce - Jan Gurba
2. Drugie - Kacper Mińkowski
3. Czwarte - Adrian Zdunek
Tak więc, większość nagród uzyskali nasi uczniowie. Gratulujemy!


4. Kolejny zewnętrzny konkurs to III edycja Dzielnicowego Konkursu „King ’s Speech – Student’ s Speech” na najlepiej wygłoszone sławne przemówienie. Konkurs organizowany jest przez XLV Liceum Ogólnokształcące im. R.Traugutta . Również i tym razem nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:
1. Ubiegłoroczny zwycięzca Mateusz Wietrak zajął II miejsce
2. Filip Malinowski otrzymał wyróżnienie
Nasza szkoła także zorganizowała konkursy językowe, w których uczniowie mogli pochwalić się umiejętnościami w zakresie trzech języków: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. A zatem:
5. W dniu 09 kwietnia 2018 odbył się konkurs KARAOKE w językach obcych. Większość uczestników to uczniowie naszej szkoły, gościliśmy także uczniów innych szkół technicznych dzielnicy Wola. Pierwsze miejsce zdobyli ex aequo uczennica ze szkoły CKZiU nr 1 – Julia Krawczyk oraz występujący w zespole uczniowie naszej szkoły: Kamil Fornal, Kacper Krawczyk i Mateusz Giermek. Na drugim miejscu znaleźli się (również ex aequo) występujący w duetach Bartosz Walkowicz i Maciej Saranda oraz Adrian Zdunek i Daniel Wieczorek. 3 miejsce przypadło Bartkowi Zającowi, który również jest uczniem CKZiU nr 1. Klasa 3B otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.
6. 19 kwietnia odbył się Konkurs Pięknego Czytania w Językach Obcych. Jak co roku cieszył się on szerokim zainteresowaniem. Przystąpiło do niego 38 uczniów. Wyniki Konkursu Pięknego Czytania W Językach Obcych przedstawiają się następująco:
Język angielski:
1 miejsce: Jarosiński Jakub i Kula Przemysław
2 miejsce: Adam Brol i Adam Gmurczyk
3 miejsce : Mateusz Janikowski, Łukasz Kobierecki i Adrian Osica oraz Kuba Michalski
Język rosyjski:
1 miejsce: Dominik Domasiewicz i Przemysław Kucharski
2 miejsce: Maksym Goliney i Jakub Polowiec oraz Jan Nowodworski
3 miejsce: Krystian Aszte
Język niemiecki:
1 miejsce: Aleksandra Pastuszka
2 miejsce: Eryk Czekaj
3 miejsce: Adrian Graczyk i Adrian Osica
Wszystkim uczniom gratulujemy bardzo dobrych wyników i zachęcamy do równie aktywnego uczestnictwa w konkursach, które odbędą się w przyszłym roku szkolnym.