„8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”

Uniwersytet Warszawski serdecznie zaprasza młodzież i nauczycieli naszej szkoły na wykład prof. Leszka Balcerowicza „Ustroje a warunki życia w kraju”. Będzie to kolejne spotkanie w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Wykład odbędzie się 21 stycznia w auli Starej Biblioteki na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.
Prof. Leszek Balcerowicz jest ekonomistą specjalizującym się m.in. w teorii systemów gospodarczych. Jego zainteresowania badawcze obejmują takie zagadnienia jak zróżnicowanie ustrojów, transformacja gospodarcza czy ekonomia wolnego rynku. Pełnił liczne funkcje publiczne, zajmując m.in. stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów, ministra finansów oraz prezesa Narodowego Banku Polskiego.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 w auli Starej Biblioteki na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu. Wstęp wolny.