Matematyka dla Ciekawych Świata - XI edycja

Serdecznie zapraszamy uczniów do kolejnej edycji "Matematyki dla Ciekawych Świata" - organizatorzy Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W tym roku organizatorzy proponują dwa niezależne nurty zajęć:
1. Od zera do grafiki komputerowej,
2. Python w elektronicznej sieci.
Nurt 1 jest przeznaczony raczej dla początkujących, zarówno matematycznie, a przede wszystkim, pod względem programowania. Przewiduje on wykłady i ćwiczenia z matematyki i wstępu do programowania (liczby - od naturalnych do zespolonych, geometria - od Euklidesa do podstaw programowania). Będziemy chcieli w nim dojść do zaprogramowania elementów grafiki opartych na popularnej grze Minecraft. Zapraszamy na niego głównie uczniów klas I (obu roczników).
Nurt 2 dotyczy zastosowań matematyki, jest nurtem informatyczno - fizycznym, przeznaczony jest dla osób znających podstawy programowania. Przewiduje on wykłady i ćwiczenia z programowania, wstęp do systemu Linux i sieci oraz podstawy elektroniki. Jego kontynuacją będzie, mamy nadzieję, nurt 3, czyli dodatkowa edycja wakacyjna, zawierająca ćwiczenia w pracowni elektronicznej. Chętni uczniowie muszą osobiście zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej ciekawi.icm.edu.pl. Rejestracja jest otwarta w dniach 3-24 stycznia. Każdy uczeń może zarejestrować się tylko na jeden z nurtów: 1 albo 2. Rejestracja na nurt wakacyjny zostanie otwarta po zakończeniu tych dwóch nurtów zajęć i będzie dostępna przede wszystkim dla osób, które ukończą nurt 2.