O nas

Historia szkoły rozpoczyna się 15 października 1948 r. kiedy to powołane zostaje Gimnazjum Przemysłowe Telekomunikacyjne oraz Liceum Przemysłu Telekomunikacyjnego z siedzibą na ul Stępińskiej 26 w Warszawie. Naukę rozpoczyna wówczas 146 uczniów w 2 oddziałach gimnazjum i 1 oddziale liceum. Data 01 lutego 1951 r. jest znacząca dla historii szkoły, albowiem powstaje Technikum Radiowe, cykl kształcenia wydłuża się do 5 lat i zmienia się siedziba szkoły – szkoła przeprowadza się do nowego gmachu przy ul. Kasprzaka 19/21 (obecna siedziba Zespołu Szkół nr 36 im. M. Kasprzaka).

W ciągu tych sześćdziesięciu ośmiu lat funkcjonowania naszej szkoły kilkakrotnie zmieniała się nazwa, kształcono w różnych zawodach, zależnie od potrzeb rynku pracy i zainteresowania kandydatów, zawsze jednak była (i nadal pozostaje) to szkoła, o której mówi się po prostu „Kasprzak”- szkoła znana, z tradycjami nowoczesnego i skutecznego kształcenia techników elektroników i techników informatyków.

Obecny stan szkoły to: 773 uczniów, kształcących się w 28 oddziałach Technikum Elektronicznego Nr 1, to 82 nauczycieli i 17 pracowników administracji oraz obsługi. Obecnie szkoła nosi nazwę: Zespół Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka.

Gorąco polecam - Dyrektor Szkoły