Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „InfoSukces”

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „InfoSukces”, którego organizatorem jest Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Konkurs składa się z 3 etapów rywalizacji. Etap I szkolny – Temat zadania etapu kwalifikacyjnego: „COVID-19”. W ramach tego zadania należy wykonać prezentację lub grę opisującą chorobę wywoływaną przez koronowirusa COVID-19. Należy uwzględnić badania prowadzone przez naukowców w celu ochrony zdrowia, a także fakty i mity dotyczące tego zagadnienia.
Projekt może być wykonany dowolną techniką informatyczną z użyciem komputera. Dodatkowe punkty można zdobyć wykonując zadanie z wykorzystaniem środowiska programowania wizualnego SCRATCH (www.scratch.mit.edu).
Udział w konkursie oraz prace konkursowe należy zgłaszać do 23.12.2020 r. Rejestracja do konkursu możliwa jest przez portal www.infimat.p.lodz.pl.
Przewiduje się cenne nagrody rzeczowe w postaci nowoczesnego sprzętu teleinformatycznego dla 3 najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy zdobyli największą sumaryczną liczbę punktów.
Więcej informacji u prof. Renaty Kwiatkowskiej sala 150.