Sukces naszych uczniów w konkursie Patria Nostra

Uczniowie klasy 3E Adam Gajewski, Kuba Dawicki, Paweł Bereszyński wraz z opiekunem drużyny Panem Pawłem Grądzkim zajęli III miejsce w konkursie Patria Nostra. W konkursie brało udział ok. 100 szkół z województwa Mazowieckiego, ale też Polonia z krajów takich jak Litwa, Białoruś, Ukraina.
Konkursy historyczne Patria Nostra adresowane są dla młodzieży z Mazowsza, Małopolski, Wielkopolski, oraz do młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie. Celem konkursów jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski.
15.09.2020r. uczniowie wraz z opiekunem brali udział w gali finałowej w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II podczas której ogłoszone zostały wyniki konkursu, oraz wręczone nagrody, między innymi szabla widoczna na zdjęciu.
Dzięki patronom medialnym takim jak TVP 3 Warszawa, Republika, TVP Polonia fragmenty uroczystości będzie można zobaczyć w wydaniach wiadomości tych stacji, ale też na kanale Youtube Patria Nostra, oraz na stronie WWW konkursu.
Pod tym adresem można obejrzeć prace naszych uczniów:
https://www.youtube.com/watch?v=xqtKMJb22s0&feature=youtu.be