Menu szybkiego dostępu
Pracownia montażu, uruchamiania i konserwacji urządzeń i systemów mechatroniczych. Pracownia, w której uczniowie realizują efekty kształcenia związane z kwalifikacją ELM .03 (Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatroniczych). Stanowiska dydaktyczne wyposażone są w:
Pracownia eksploatacji i programowania urządzeń i systemów mechatroniczych. Pracownia, w której uczniowie realizują efekty kształcenia związane z kwalifikacją ELM .06 (Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatroniczych). Stanowiska dydaktyczne wyposażone są w:
W ramach zajęć z kwalifikacji EE.8 – Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych uczniowie poznają zasady działania podzespołów systemu komputerowego. Wykonują samodzielnie montaż, demontaż i rozbudowę komputera osobistego. Instalują i optymalizują systemy operacyjne z rodziny Microsoft i Linux oraz odpowiednio instalują i konfigurują urządzenia peryferyjne. Tworzą kosztorysy napraw i harmonogramy przeglądów urządzeń techniki komputerowej oraz poznają sposoby odzyskiwania danych. Korzystają z różnych programów narzędziowych, zabezpieczających i diagnostycznych umożliwiających poprawę działania systemu lub jego naprawę. Uczniowie pracują również na maszynach wirtualnych badają różnorodne funkcje systemów wpływające na jego wydajność, stabilność i bezpieczeństwo. W każdej pracowni znajduje się projektor multimedialny. Obecnie na wyposażeniu pracowni do montażu i eksploatacji systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci znajdują się:
W ramach zajęć z kwalifikacji EE.08 – Montaż i eksploatacja sieci komputerowych uczniowie poznają podstawy projektowania sieci komputerowych, uzyskują praktyczne umiejętności montaż okablowania strukturalnego sieci komputerowej, konfigurują routery i przełączniki zarządzalne. Instalują i konfigurują serwerowe systemy operacyjne, m.in. Windows Serwer do pracy w sieciach komputerowych. Monitorują i analizują ruch sieciowy oraz infrastrukturę sprzętową sieci LAN. Obecnie na wyposażeniu kwalifikacji EE.08 znajdują się:
W szkole znajdują się cztery pracownie egzaminacyjne do kwalifikacji EE.08 –s.201, s.202, s.250 i s.257. Pracownia w s.202 została zaprojektowana na 6 niezależnych stanowisk do montażu i konfiguracji komputera zawierających stół z matą i opaską antystatyczną z dostępem, do dwóch gniazd 230V oraz z listwą z ochroną przeciwprzepięciową umożliwiającą podłączenie wszystkich urządzeń związanych z egzaminem. Pracownia w s.257 została tak zaprojektowana, że można w niej wykonywać zajęcia praktyczne na 8 niezależnych stanowiskach do montażu i konfiguracji komputera wyposażonych po dwa zestawy komputerowe, stół montażowy antystatyczny umożliwiający zdającym zmontowanie, naprawę i konfigurację komputera. Dostęp, do dwóch gniazd 230V oraz z listwą z ochroną przeciwprzepięciową umożliwiającą podłączenie wszystkich urządzeń związanych z egzaminem.Pracownie w s. 201 i s.250 – zostały tak zaprojektowane, że można w nich przeprowadzić zajęcia praktyczne na 8 niezależnych stanowiskach laboratoryjnych wyposażonych po dwa zestawy komputerowe. Dodatkowo stanowiska wyposażone są w niezależne porty LAN, które umożliwiają budowanie złożonych topologii sieciowych.
Pracownie do programowania, tworzenia i administrowania stronami internetowymi i bazami danych, w których odbywają się zajęcia realizowane w ramach kwalifikacji EE.09 spełniają wymagania CKE i w tych samych pracowniach mogą być przeprowadzane egzaminy zawodowe z wyżej wymienionej kwalifikacji. W każdej pracowni jest 16 stanowisk komputerowych, w tym:a) stanowisko dla nauczyciela wyposażone w komputer stacjonarny lub mobilny podłączony do Internetu z oprogramowaniem systemowym i użytkowym, projektorem multimedialnym oraz urządzeniem wielofunkcyjnym lub drukarką i/lub skanerem; b) stanowiska komputerowe (jedno stanowisko dla jednego ucznia) wyposażone na każdym stanowisku w:
Na stanowiskach komputerowych w poszczególnych pracowniach może być zainstalowane dodatkowe oprogramowanie dostępne bezpłatnie lub w ramach usługi Microsoft Imagine (np. Microsoft Visio Professional, Microsoft Visual Studio).
W trakcie zajęć praktycznych uczniowie poznają elementy i układy elektroniczne powszechnie stosowane w technice oraz opracowują ich modele za pomocą komputerowych programów do symulacji. Pracownie umożliwiają realizację podstawowych ćwiczeń, w trakcie których uczniowie zapoznają się z obsługą: oscyloskopów analogowych i cyfrowych, różnego rodzaju generatorów sygnałów, mierników częstotliwości, multimetrów i innych urządzeń pomiarowych. Po zapoznaniu się z podstawami elektroniki uczniowie realizują ćwiczenia, podczas których wykorzystują zdobytą wiedzę oraz zdolności twórczego myślenia. Projektują i montują proste generatory, zasilacze, wzmacniacze, układy logiczne, a następnie testują ich parametry.
W trakcie pozostałych zajęć sprawdzają odpowiedzi układów elektronicznych na zadane warunki wejściowe, określają ich parametry. Mają możliwość zbudowania układów elektronicznych na płytkach stykowych oraz programowanie systemów mikroprocesorowych Raspberry Pi.Wyposażenie sal:
Accessibility
visibility_offDisable flashes
titleMark headings
settingsBackground Color
zoom_outZoom out
zoom_inZoom in
spellcheckReadable font
brightness_highBright contrast
brightness_lowDark contrast
format_underlinedUnderline links
font_downloadMark links
Reset all optionscached